piątek, 14 lutego 2014

1. Orientuj się!

Na początek nowej listy gier coś na rozgrzewkę: Orientuj się! Gra szybsza niż myślisz - rzecze podtytuł. Sama prawda - jedna rozgrywka nie zajmuje nawet 5 minut. 

W grze mamy karty w różnych kolorach, z różnymi obrazkami i cyframi. Każdy gracz ma swój stosik. Na środku wykładamy trzy karty specjalne, a poniżej trzy losowo wybrane karty (jak na zdjęciu). 

Zadaniem graczy jest pozbycie się swoich kart poprzez dokładanie ich na odpowiedni stos wg zasad: na pierwszy kładziemy kartę w tym samym kolorze lub z tym samym rysunkiem, na drugi z wartością większą lub mniejszą o 1 od cyfry, którą ma leżąca karta, na trzeci karty, które nie mają żadnej cechy wspólnej z leżącą, ani wartości większej lub mniejszej o 1. Wszyscy wykładają karty równocześnie, więc "krajobraz" na stole szybko się zmienia, co czyni rozgrywkę bardzo dynamiczną. 

Ga jest podobna do Dobble, choć nie ma tylu wariantów. Wymaga trochę innego myślenia, szukania zarazem podobieństw jak i przeciwieństw. Jest dobra na rozgrzewkę, albo jako przerywnik, raczej nie na cały wieczór:).

Orientuj się!
liczba graczy: 2-4 osoby
wiek: od 6 lat
czas: ok. 10 min.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam tą grę. Bardzo podoba mi się jak piszesz. Napewno będę częściej zaglądać.

    OdpowiedzUsuń