sobota, 25 maja 2013

16. Palce w pralce

A było tak:

" ...ale która to ręka? Aaa, prawa, a ja wcześniej pokazywałam lewą. .....Źle, tutaj dotyka palcami głowy!..... Matko, co to jest?!......... Która na górze, która na dole?.....No to jeszcze raz...najpierw swój, potem czyjś. .......Hahahahahaha!.....Losuj kulę!.....Dobra, to jeszcze raz. Najpierw dwa razy normalnie...... Co to było?!!!" 

 Właściwie mogłabym już nic nie dodawać. Palce w pralce były mistrzem wczorajszego wieczoru! Nie ma to jak powygłupiać się w rytm " We will, we will rock you" Queen :D

Gra polega na pokazywaniu gestów z kart. Każdy na wstępie dostaje jedną kartę. Wszyscy razem wyklaskujemy rytm, w pewnym momencie jedna osoba w rytm tego klaskania pokazuje gest postaci ze swojej karty, a następnie gest z karty innego gracza. Ten najpierw pokazuje swój gest, później "wywołuje" inną osobę. Cały czas klaszczemy! Kto się pomyli, dostaje karę- kartę kulę oraz nową kartę z gestem (starą oddaje innemu graczowi). Gra kończy się, gdy zabraknie kul. Kto ma ich najwięcej, przegrywa, a kto najmniej, jest wygranym.

Może ktoś kojarzy taką grę "Paweł-Gaweł?" Gra się analogicznie, tylko z większą ilością bajerów.


Proste zasady, ale sama gra okazuje się nie taka łatwa, zwłaszcza w szybszym tempie :D Niemniej jednak dostarcza wiele radości :D Świetna na imprezy, do zintegrowania ludzi. Małe, poręczne, metalowe pudełeczko wszędzie się zmieści, można schować do kieszeni. Do kupienia od 30-paru złotych, więc nie jest to zawrotna suma, a na pewno warto taką pozycję mieć w swojej kolekcji. Polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza